Dlaczego żegluga ródlądowa

Transport Rzeczny Naqtura 2000

PODPISY/UTERSCHRIFTEN

 

Zmarł Prof. dr hab. inż. Jan Kulczyk

2017-12-29

Szanowni Państwo,

Z żalem zawiadamiam, że w dniu 28 grudnia 2017 roku zmarł Prof. dr hab. inż. Jan Kulczyk. Ostatnio zajmował stanowisko kierownika Wydziału Mechanicznego w Instytucie Konstrukcji i Eksploatacji Maszyn Politechniki Wrocławskiej.

Najważniejszym przedmiotem pracy naukowej Profesora była żegluga śródlądowa. Jego prace dotyczyły m.in. konstrukcji kadłubów, wyposażenia i automatyzacji na statkach, warunków żeglugi i logistyki. W zakresie budowy statków rzecznych był uznanym autorytetem w kraju oraz zagranicą. Wychował wielu znanych naukowców, menadżerów, dyrektorów i kierowników. Wszystkich swoich wychowanków najpierw zainteresował, a później zakochał w żegludze śródlądowej. Zostawił po sobie wiele prac poświęconych transportowi rzecznemu. Są to jedne z nielicznych opracowań, obejmujących swym zakresem transport rzeczny, jakie powstały w kraju.

Wspierając transport rzeczny, w trudnym dla niego okresie, Profesor zabiegał o jego reaktywację na forach wielu stowarzyszeń m.in. na spotkaniach organizowanych przez Civitas Christiana we Wrocławiu. Profesor był także czynnym uczestnikiem wielu konferencji i spotkań poświęconych żegludze śródlądowej.

Drogi Janku zaskoczyłeś nas. Mieliśmy nadzieję, że zawsze będziesz naszym wsparciem. Niestety już nie będzie naszych rozmów o żegludze śródlądowej. Jednak wiem, że zawsze będziesz nas inspirował dobrymi dla transportu rzecznego rozwiązaniami.

Cześć Twojej Pamięci

Jan Pyś

 

Uroczystości pogrzebowe w dniu 3 stycznia 2018 roku rozpoczną się o godzinie 12:00 Mszą Św. w Kościele pw. Najświętszego Zbawiciela przy ul. Pawła Jasienicy we Wrocławiu. Po Mszy św. trumna z ciałem zmarłego zostanie przewieziona i złożona do grobu na cmentarzu przy ul. K.I. Gałczyńskiego (Wrocław - Ołtaszyn).

 

Z wyrazami szacunku,

Współpracownicy i Koledzy Jana Kulczyka

Wróć

Kontakt
pl de en

Urząd Żeglugi Śródlądowej
we Wrocławiu

godziny pracy urzędu:
poniedziałek - piątek:
    godz: 800 - 1600

 tel.: 71 329 18 93
e-mail: urzad@wroc.uzs.gov.pl

Pobierz vCardNapisz do nasNapisz wniosek

adres: ul. Podwale 62
50-010 Wrocław

konto nr

59 1010 1674 0011 0822 3100 0000

BIC/SWIFT: NBPLPLPW

IBAN: PL

NIP 895-18-30-432

Piętro I

pok. 104

Załogi i Statki

pok. 101

Kadry i Archiwum

pok. 105

Nadzór nad Żeglugą

pok. 106

Sekretariat

pok. 106

Dyrektor

 

Mapka dojazdu

 


Strona urzędu żeglugi
Strona dziennika ustaw RP
Strona Monitora Polski
Strona biuletynu informacyjnego

Dla pracowników:

Copyright © 2011-2019 Urząd Żeglugi Śródlądowej we Wrocławiu

Created by: RED Software House | Agencja interaktywna Wrocław